Opinie mieszkańców

A co sądzą Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Karolinowie?

Halina Łukasiak

dps_09
To najlepsze, co mogło mnie spotkać!
Rozmowa z Panią Haliną Łukasiak

Co pani sądzi o naszym Domu?
p. Halina: Pobyt w tym Domu to najlepsze co mogło mnie spotkać w tych latach. W domu panuje miła serdeczna atmosfera a przede wszystkim pracują specjaliści, którzy potrafią nam udzielić fachowej pomocy.

Jak wygląda pani dzień w DPS?
p. Halina: Swój dzień poświęcam modlitwie oraz czytaniu czasopism o religijnej tematyce. Bardzo często uczestniczę w terapii zajęciowej wykonując różne czynności, które pomagają mi usprawniać moje dłonie, a jednocześnie spotykam tam ludzi, z którymi mogę porozmawiać na każdy temat.
Czy pani zdaniem Domy Pomocy Społecznej powinny istnieć?
p. Halina: Moim zdaniem powinny istnieć ponieważ pełnią bardzo ważną rolę a mianowicie pomagają najuboższym schorowanym ludziom w godnych warunkach przeżyć swoje stare lata. Jest tylko jeden problem a mianowicie odpłatność za pobyt, ponieważ przy tak ogromnych pieniądzach jakie w tej chwili trzeba płacić, niestety, nie każdego potrzebującego na to stać.

Krzysztof Ołdakowski

dps_10
Moje hobby to ogrodnictwo
Rozmowa z Panem Krzysztofem Ołdakowskim

Co Pan sądzi o naszym Domu?
Nasz dom przystosowany jest do potrzeb osób przewlekle chorych oraz niepełnosprawnych, zniesione są bariery architektoniczne.
Moim zdaniem w Domu jest bardzo dobrze i są znakomite warunki mieszkaniowe, dobre wyżywienie oraz profesjonalna kadra, która pomaga wszystkim mieszkańcom w załatwianiu różnych potrzeb.

Jak wygląda Pan dzień w DPS?
p. Krzysztof: Z natury jestem osobą bardzo aktywną, komunikatywną, tryskającą humorem pomimo swojej niepełnosprawności (poruszam się na wózku inwalidzkim). Jeżeli stan zdrowia mi pozwala to codziennie uczestniczę w zajęciach terapeutycznych, które pozwalają na realizowanie mojego hobby a mianowicie ogrodnictwa. Dużo radości sprawia mi pielęgnacja skalniaka, który założyłem z pomocą mieszkańców oraz opiekunów. Wieczorem lubię obejrzeć dobry film oraz posłuchać muzyki.

Czy pana zdaniem Domy Pomocy Społecznej powinny istnieć?
p. Krzysztof: Oczywiście, że tak z prostego powodu ponieważ jest to instytucja, która pomaga ludziom chorym, niepełnosprawnym, samotnym potrzebującym całodobowej opieki. Czasami bywa tak, że w domach rodzinnych jest to niekiedy nieosiągalne. Powodem jest praca zawodowa najbliższej rodziny i brak możliwości zapewnienia potrzebnej opieki.

Mieszkańcy DPS, po środku P.Leszek

dps_11

Moją pasją jest malowanie
Rozmowa z panem Leszkiem Grafką

Co pan sądzi o naszym Domu?
p. Leszek: W naszym domu panuje miła atmosfera zarówno pomiędzy mieszkańcami jaki i pracownikami. Jest się do kogo zwrócić o pomoc w załatwieniu spraw osobistych oraz zdrowotnych.

Jak wygląda pana dzień w DPS?
p. Leszek: Moją pasją jest malowanie pejzaży farbami akrylowymi i temu poświęcam każdą chwilę. Mam również czas na spacerowanie po okolicy oraz oglądanie telewizji. Uczestniczę również w różnego rodzaju wycieczkach oraz wyjazdach integracyjnych do innych domów, Klubów Seniora oraz wspólne grillowanie oraz ogniska na terenie naszego domu.

Czy pana zdaniem Domy Pomocy Społecznej powinny istnieć?
p. Leszek: Z całą pewnością, tak. Zapewniają ludziom starszym, schorowanym, samotnym całodobową opiekę a przede wszystkim zapobiegają samotności, która strasznie dokucza ludziom w starszym wieku.