Sezon wyjazdowy 2017

Sezon wyjazdowy jak co roku rozpoczynają mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Obrytem, którzy to zapraszają nas do siebie na Kabaretowe Obryckie Spotkania Artystyczne Domów Pomocy Społecznej.

Kolejne już spotkanie dostarczyło uczestnikom wiele radości i niezapomnianych wrażeń. W tym roku motywem przewodnim były piosenki w rytmie disco polo. Tegoroczna KOSA nie mogła odbyć się bez występów znanych i lubianych satyryków z kabaretu K2 oraz zespołu MIG ,który prezentuje nurt muzyki disco polo. 

Dwunasty już Festiwal piosenki Karolinowo 2017 odbył się w dniu 8 czerwca 2017r w Domu Pomocy Społecznej w Karolinowie pod hasłem: „ Żyj po prostu, prawdziwie żyj…”. Idealna pogoda, przyjazna atmosfera i artyści z zaprzyjaźnionych domów pomocy społecznej miło spędzali czas przy muzyce, śpiewie oraz tańcu.

Po trzynastu występach artyści otrzymali z rąk Pani dyrektor Agnieszki Klimczewskiej, Pana Wójta Gminy Nowe Miasto  Sławomira Zalewskiego oraz pana Starosty Powiatu Płońskiego Andrzeja Stolpy dyplomy oraz pamiątkowe statuetki będące świadectwem ich udziału w festiwalu. Po ich rozdaniu zabawa w naszym Domu trwała w najlepsze, tradycyjnie już przy muzyce zespołu DOMS.

Już po raz piaty na 12 czerwca zostajemy zapraszani do Domu Pomocy Społecznej do Ciechanowa na Przegląd Kultury i Tradycji – w tym roku poznawaliśmy  od przysłowiowej kuchni Francję. Głównym punktem programu były występy artystyczne związane tematycznie z Francja , mogliśmy również podziwiać postacie, które na zawsze wpisały się w historię Francji a mianowicie: Napoleon, Edith Piaf, Asterixa i Obelixa. Przeglądowi towarzyszył także konkurs kulinarny do którego zgłoszone zostały potrawy kojarzące się z Francją: tory, ciastka francuskie, roladki, sałatki. 

To była uroczystość już po raz jedenasty mogliśmy uczestniczyć w Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnej „ Płomień” pod hasłem „ Legenda Cygańskiego Taboru”. Przegląd zainaugurował  występ gospodarzy, którzy zaprezentowali dowcipne przedstawienie teatralne. następnie wszyscy zgromadzeni w uroczystym korowodzie ruszyli w stronę ogniska, gdzie gawędom, śpiewom oraz tańcom nie było końca. Po raz pierwszy na scenie wystąpił  Cygański Teatr Muzyczny TERNO oraz gościnnie Genowefa Pigwa z satyrycznym przedstawieniem .

20 czerwca nasi mieszkańcy uczestniczyli  Bramkowskich Spotkaniach Integracyjnych Wianki 2017 Magiczny Świat Ekranu zorganizowany przez mieszkańców i pracowników Domu Pomocy Społecznej w Bramkach. W trakcie uroczystości mieliśmy możliwość wymienić swoje doświadczenia, pobawić się w stylu HOLLYWOOD a przede wszystkim posmakować aktorskiego życia. Nasi mieszkańcy mieli okazję uczestniczyć w profesjonalnych warsztatach aktorskich, malarskich i tanecznych.

08 września 2017r dwudziestu mieszkańców naszego Domu uczestniczyło w wycieczce krajobrazowo- rekreacyjnej do Krynicy Morskiej. Większość naszych mieszkańców miała przyjemność po raz pierwszy rozkoszować się widokiem morza i poczuć morską bryzę. Uczestnicy wyjazdu skosztowali smażonej rybki, spacerowali brzegiem plaży oraz zwiedzili Krynicę Morską w trakcie przejażdżki lokalna kolejką.